MÖBLER / Bord / Skrivbord 10884484
nr 1088 4484
Skrivbord
Mahogny, Jugend, längd: 141 cm, djup: 47 cm, höjd: 77 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 februari 2017
kl 19:06:27
4/2 18:02:32
350 kr
6/2 19:01:27
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.